Starty w biegach OCR | Part 5 – Mój ostatni sezon w Elicie OCR!

utworzone przez | lt. 26, 2020 | Biegi OCR, Starty Kuby

Rok 2019 był już zdecydowanie bardziej Ninja niż OCR

Moim głównym celem były Mistrzostwa Europy OCR – tor Ninja Track, do tego występy w biegach Barbarian Arrow i start w Lidze OCR.
A o tym co udało mi się zrealizować i jak się te cele zmieniły, przeczytacie dalej!

1. OCR INDOOR Championship, Holandia 2019

Początek roku zaczynam od zawodów przeszkodami – crossfitowych! Pojechałem tam razem z Wojtkiem Sobierajskim [i naszymi cudownymi kibickami] pokazać polską siłę! 

 • organizacja zawodów była super! Wszystko zgodnie z planem, zasady jasne i czytelne dla zawodników! Zero spóźnień!
 • ciekawe konkurencje przeszkodowo/crossfitowe
 • utwierdziłem się w przekonaniu, że kocham przeszkody i jestem w tym dobry bo w dwóch konkurencjach Ninja zajmowałem 2 miejsce na 69 osób!
 • w Crossfitowych też poszło całkiem nieźle, bo byłem 7,11 i 29 (2 km na wiosłach i 20 burpee – najgorzej mi poszły)
 • mój cel dostania się do półfinału – zrealizowany!
 • półfinał był mocno wydolnościowy, więc wygrali lepsi! Szkoda, że w finale dali #tylkoprzeszkody, a nie na odwrót.Ja zajmuję 10 miejsce na 69 osób.
 • medal dla Polaków wywalczył Wojciech “Sobieraj” Sobierajski więc pokazaliśmy klasę????!!

Jesteśmy dziki jakich mało! I do Polaków to niewielu może się porównywać na przeszkodach!

Film z zawodów zobaczycie na moim kanale na YouTube

Super wyjazd i super wyzwanie!

Sprawdziłem się w czymś, co nie do końca jest moje…????

2. Program Ninja Warrior będzie w Polsce! 

Takie info dostaliśmy na początku lutego! Spam w Social Mediach! Każdy przeszkodowiec ze świata OCR wysłał zgłoszenia i wrzucał filmy/zdjęcia, że zaczyna już przygotowania! Ja też mega się cieszyłem, że wreszcie będę mógł spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w tym programie na tych przeszkodach, które widziałem tylko na YouTube. Trzeba było przejść kilka etapów rekrutacji zanim miało się szansę powalczyć o tytuł Ninja Warrior! 

Jak to dokładnie wyglądało będę Wam niedługo opisywał TUTAJ

3. Gala OCR Polska, 2018 

Czyli wyróżnienia dla najlepszych zawodników z 2018 roku! Byłem nominowany do nagrody w kategorii NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWY FANPAGE DLA ZAWODNIKA OCR 2018.

Dzięki Waszym głosom zdobyłem to wyróżnienie i motywację do dalszej pracy w Social Mediach i dzielenia się swoją wiedza i osiągnięciami! 

Jest mi niezmiernie miło podziękować Wam za wszystkie reakcje, komentarze, dobre słowa i konstruktywną krytykę dotyczącą mojego Fanpage’a, bo to właśnie dzięki temu i oczywiście Waszym głosom odebrałem tę nagrodę

Dodam tylko, że w roku 2020 odebrałem to samo wyróżnienie za pracę w 2019 roku! Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Zdobyłem jeszcze kilka innych wyróżnień, ale o tym napisałem trochę więcej TUTAJ. Zachęcam do lektury. 

4. Runmageddon Rekrut, Modlin 2019

Pierwszy start w biegu OCR w tym roku –  Runmageddon w  Modlinie! Trasa w tym miejscu zawsze jest bardzo wymagająca, bo znajdzie się tam sporo podbiegów, trochę piachu i dużo przeszkód! Mega klimat robi teren starej Twierdzy Modlin i bieganie po tych piwnicach i różnych korytarzach z odgłosami wystrzałów! 

Ja zajmuje 10 miejsce i jestem z siebie zadowolony. Sporo biegania bo aż 8.5 km ale przeszkody weszły Gładko!  Super się bawiłem!

Dodatkowo ważny był ten bieg, bo właśnie na tym Rekrucie Kasia zdobyła swoją pierwszą opaskę w serii ELITE! Cały opis tego TUTAJ. 

5. Wywiad z Jakub Zawistowski w OCR od Kuchni

Zostałem zaproszony na rozmowę przez Justynę Garlacz (Power Tyśka) i Maćka Sukiennika, którzy prowadzą kanał OCR od kuchni.  Bardzo ciekawa rozmowa w której możecie dowiedzieć się czegoś więcej o mnie nie tylko jako o zawodniku, ale też inne fakty z mojego życia np. jakie sporty trenowałem wcześniej, co studiowałem, etc. Zapraszam do przesłuchania wywiadu.

Dzięki wielkie za zaproszenie. Pierwszy taki wywiad w moim życiu . W kolejnym [o ile będzie] postaram się dać z siebie jeszcze więcej!

6. Pierwszy bieg z Liga OCR 2019 – Biegun OCR

Trasa naprawdę bardzo ciężka biegowo i siłowo. Przeszkody moim zdaniem optymalne. Ja czuję niedosyt, bo brakowało mi tych trudniejszych, ale sam bieg oceniam dobrze.

Zdobywam 49 miejsce, co nie jest jakimś super wynikiem #cienias. Mimo wszystko jestem z siebie zadowolony bo biegłem tak szybko jak mogłem tego dnia i widocznie reszta zawodników była w lepszej dyspozycji! Przeszkody nie sprawiają już im problemu i nie mam gdzie nadgonić! 

Wygrałem z Dariusz Stokowski więc jestem dumny! 

Fota made by Michał Iwan Media

7. Barbarian Arrow Siemianowice Śląskie! – PORAŻKA czy NAUKA

To nie był mój najlepszy start! Do tego pogoda jeszcze nie pomagała, bo cały czas padało! Przeszkody mokre i nie można już tak ryzykować, bo nigdy nie można być pewnym czy chwyt wytrzyma. Dlatego większość pokonuje się na zgiętych rękach i traci się dużo energii! 

Na ostatniej przeszkodzie (fatality). Spadłem chyba z 3 razy i tym samym pożegnałem się z Finałem. Oczywiście bieg ukończyłem, ale nawet nie sprawdzałem na którym miejscu…

Porażka! [a może nauka?]

Boli! to na pewno!

Nie tak to miało wyglądać i nie takie widowisko chciałem Wam dać, ale niestety. Każdemu kiedyś się przytrafi taki występ jak mi dzisiaj #życie

Dlaczego?

Właśnie nie wiem…

Trenowałem mocno i chciałbym mieć coraz lepsze wyniki, a jak widać szału nie ma.
Może za mocno i regeneracja jest za słaba? Może to po prostu był gorszy dzień i kilka błędów zrobionych na trasie?
Wiem, że na Fatality już była mega pompa i naprawdę była to walka o życie… #walkadokońca

Dzięki za film Michał Iwan Media. Zawsze czujny na trasie z kamerą!

Wyciągnąłem wnioski z tego występu i potraktowałem jako lekcję na przyszłość! Jedziemy dalej!

Głowa do góry i dalej robię swoje.

8. Mistrzostwa Europy OCR 2019 – Ninja Track i Short Course

Na te Mistrzostwa nastawiałem się głównie pod kątem dystansu sprinterskiego, tj. Ninja Track! 

Chciałem pokazać się jak najlepiej na trasie, która odpowiada mojemu motto: #tylkoprzeszkody 

Nie był to bieg OCR, więc tylko wrzucam film z moim biegiem półfinałowym jak ustanowiłem rekord toru!
Jak mi poszło w finale i cały opis tych zawodów napiszę kiedyś w zakładce Starty Ninja. 

Bieg na krótkim dystansie był dla mnie bardzo ciężki. Niestety dla mnie teren w Gdyni jest bardzo górzysty i nawet na tak krótkiej trasie było kilka podbiegów, które były zabójcze dla moich nóg i mojej kondycji! Większość trasy biegłem daleko za wszystkimi. Dopiero ok. 3 km [z 5 km] zacząłem wyprzedzać jak pojawiło się więcej przeszkód! Ku mojemu zaskoczeniu na ostatnim kilometrze miałem prawie wszystkich zawodników z Polski na przeszkodach! Mega zaskoczony dobiegam na 10 miejscu i jako 3 Polak. Nie jest to jakiś super wynik, ale potwierdził moją decyzję nad którą się zastanawiam już jakiś czas. Po tym biegu zrezygnowałem z rywalizacji w biegach OCR i przerzuciłem się na starty NINJA. Trzeba robić to co się lubi i w czym jest się dobrym, a ja kocham pokonywać przeszkody, a nie lubię biegać! 

9. Jakub Zawistowski – Ambasador Runmageddon

To właśnie w lipcu w 2018 roku oficjalnie zostałem Ambasadorem największego i najbardziej rozpoznawalnego biegu przeszkodowego w Polsce – Runmageddon

Dlaczego właśnie RMG? 

 • tak naprawdę od tego zaczyna się moja przygoda z OCR w 2015 roku
 • od 2016 roku byłem w Ekipie RMG
 • mój pierwszy półmaraton to RMG Hardcore w Myślenicach 2015
 • mój pierwszy maraton to RMG Ultra w Myślenicach 2016
 • moje pierwsze treningi grupowe jako trener były właśnie prowadzone dla Runmageddonu
 • od 2019 roku jestem szkoleniowcem na trenera RUNMAGEDDONU [czyli coś więcej Niż Trener Personalny!!]
 • tutaj poznałem Jan Kowalska <3 To chyba najważniejsze!
 • razem z Kasią w 2017 roku organizowaliśmy Runmageddon w Warszawie! (ok! Kasia organizowała, ja tylko pomagałem)

Jak widzicie większość mojej kariery OCR`owca jest związana z tym biegiem i ekipą go tworzącą.

 

Do zobaczenia na trasie! #tylkoprzeszkody

10. Barbarian ARROW, Ustroń 2019.

WYGRYWAM w finale i realizuje kolejny cel!

Film z półfinału bo finały były nocą i nie mam dobrego nagrania.

Potrzebowałem tego zwycięstwa do udowodnienia sobie, że na Polskim podwórku też jestem w stanie się dobrze pokazać! W 2019 roku mało startowałem w Polsce bo jeszcze niewiele jest tutaj Ninja biegów.

Poza tym wcześniejszy Arrow w Siemianowicach nie zakończył się dobrze. Byłem gdzieś na 10 miejscu. Dlatego musiałem wyrównać rachunki.
To był super dzień, dobre starty i dużo przeszkód❤

Gratuluję wszystkim startującym i dzięki za rywalizację! Zwłaszcza Bolek “Bolo” Sobierajski który narzucił mocne tempo w finale!

Wyniki:

 1. Jakub Zawistowski
 2. Lukáš Novák
 3. Bolek “Bolo” Sobierajski
 4. Anton Fomenko (był 3, ale dostał dyskwę, bo nie wszedł do wody na przeszkodzie z wodą)

11. Mój ostatni start OCR w 2019 roku!

Start w Survival Race [6 km]

To była dla mnie kara za błąd popełniony w starcie Ninja w Kolonii. Mogłem mieć #tylkoprzeszkody (finał), a miałem #tylkobieganie

Utwierdziłem się po raz kolejny w tym, że zostanie Ninja jest dla mnie jedyną szansą ratunku i jednocześnie najlepszym możliwym wyborem.

Wystartowałem, bo bardzo chciałem zrobić tego dnia coś sportowego. Organizm miał zakodowane że „coś się będzie dziś działo”, więc nie chciałem go rozczarowywać.

To był dobry wybór, bo zrobiłam sobie mocny trening OCR (i zmobilizowałem się do biegania). Przy okazji dostałem kolejną lekcję od mokrego monkey bar, który pokazał mi, że jednak rękawiczki przydają się czasem na biegu i chyba uśmiechnę się do Robercika po jedną parę od OCR & GO – Grip Enhancers

Walczyłem dzielnie aż do ok 25 metra, gdzie się ześlizgiwałem (a cały monkey miał 30 m). I w końcu podczas 3 próby jak już wyszło słońce i kilku zawodników przetarło „szlak” – pokonuję tak, jak widzicie na filmie???? jak mała i szczęśliwa małpka????

Ciekawostka: Survival Race był moim 1 w życiu biegiem OCR. Od tego się wszystko zaczęło. ….czy też na tym się zakończy? #tylkoninja

W jakim team jesteś?  #tylkoprzeszkody  czy  #tylkobieganie? Daj znać w komentarzu 🙂

+ posts

Przeszkodowiec, trener, podróżnik a teraz nawet bloger. Lubi dzielić się swoim zamiłowaniem do pokonywania przeszkód.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podobał Ci się wpis? Zostaw komentarz!x