sportowiec

ZAWODY NINJA

Od zawsze lubiłem sport, ale nigdy żadnego nie uprawiałem zawodowo. W pokonywaniu przeszkód zakochałem się i to miłość bardzo głęboka i… od pierwszego wejrzenia.

Jest to moja pasja i styl życia. Krótkie, dynamiczne, szybkie i techniczne tory Ninja to mój świat!

Od 2014 roku startuję w biegach OCR [mam już ich ponad 100 w przedramionach], ale dopiero w 2019 roku zacząłem profesjonalnie przygotowywać się do sprinterskich torów NINJA Są to biegi na dystansie 100-400 m z przeszkodami technicznymi, na równowagę i zwinność.

Rok 2019 był przełomowy w Europie pod względem rozwoju tej dyscypliny. Na Mistrzostwach Europy i Świata OCR powstawały nowe dystanse 100 m z przeszkodami.

Śmieję się, że zrobili to specjalnie dla mnie, bo w OCR chłopaki nauczyli się pokonywać sprawnie przeszkody i zaczęło się liczyć tylko… bieganie. A wiecie dobrze, że u mnie z bieganiem nie jest najlepiej. Dlatego ten krótki dystans był dla mnie wybawieniem #tylkoprzeszkody

Mój pierwszy ważny start to Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni. Zależało mi na tym, żeby się tam dobrze pokazać bo… byliśmy u siebie. To był dla mnie poważny sprawdzian na takim dystansie! Ustanowiłem rekord toru w półfinale, a w finale zająłem 2 miejsce!

Zobaczcie jak to wyglądało!

Ninja Warrior Polska

Kiedyś jako dzieciak zobaczyłem na YouTube amerykańską wersję Ninja Warrior i… przepadłem! Zakochałem się w tych przeszkodach i pomyślałem, że kiedyś tam pojadę i spróbuję swoich sił na tym profesjonalnym torze! Wtedy było to odległe marzenie prawie nierealne do spełnienia.

Wiele lat po tym marzeniu, do Polski weszły biegi OCR i tam mogłem bawić się na prawdziwych przeszkodach! Od 2014 roku do 2019 przebiegłem bardzo dużo biegów przeszkodowych i pokonałem tysiące przeszkód! Rok 2019 miał być moim rokiem Ninja. Dużo mniej biegałem OCR`ów, a zacząłem się skupiać na krótkich trasach 100 m typu Ninja Track.

Aż przyszedł ten moment w lutym 2019 roku jak cały świat OCR`owców dowiedział się o tym, że Ninja Warrior będzie w Polsce! Cieszyłem się jak dziecko! ???? Wiedziałem, że nie może mnie tam zabraknąć, więc zacząłem jeszcze mocniejsze przygotowania w tym kierunku!

A jak wyglądała MOJA przygoda w pierwszej edycji Ninja Warrior Polska przeczytacie tutaj.

Praca zawodowa

Nigdy nie pracowałem “na etat”, z czego jestem mega szczęśliwy. Nie lubię być ograniczony jakimiś ramami i podlegać pod kogoś.

Od lat gimnazjalnych miałem różne prace dorywcze. Każda mnie czegoś nauczyła i dzięki nim zdobywałem doświadczenia życiowe, których nie nauczą w żadnej szkole. Wiem to, bo studiowałem dłuugo i kilka kierunków. #wiecznystudent

Do dzisiaj jestem statystą w operze Narodowej, między innymi w sztuce Madame Butterfly – fajna przygoda i kolejne doświadczenie.
Od 2014 roku pracuję jako trener personalny. Aktualnie większość treningów prowadzę na OSPRO – to właśnie tam pomagam wielu osobom realizować swoje cele i dobrze się bawić na siłowni podczas treningu.

W 2016 roku zacząłem więcej czasu poświęcać na prowadzenie treningów grupowych i personalnych stricte pod biegi OCR.
Teraz moje zawodowe życie kręci się głównie dookoła biegów przeszkodowych. Prowadzę osoby personalnie, treningi grupowe, organizuję i prowadzę szkolenia i warsztaty gdzie uczę jak gładko pokonywać przeszkody i bawić się tym sportem.

Do tego sporo czasu poświęcam na prowadzenie swoich Social Mediów – dwa Fanpage, instagram, Youtube i teraz jeszcze stronę internetową ????
Żadnego z tych zajęć nie mogę nazwać pracą, bo sprawia mi to wiele przyjemności i dla mnie jest to sposób spędzania czasu.

Życzę też tego Wam wszystkim, żebyście robili to, co lubicie i jak to się mówi “nie przepracowali ani jednego dnia w swoim życiu”!

Projekt Gładko przez przeszkody

Czyli wszystko co wiem o tym, jak dobrze przygotować się do biegów OCR i jak technicznie i w łatwy sposób pokonać występujące tam przeszkody!

Wszystko zaczęło się od tego, że UWIELBIAM bawić się na tych przeszkodach! Przez pierwsze dwa lata bardzo dużo biegałem w serii OPEN i widziałem jak ludzie sobie radzą, albo nie radzą – z przeszkodami. Wtedy spędzałem po pół godziny na jednej konstrukcji pomagając im ją pokonać i tłumacząc najłatwiejszą technikę! To była super zabawa, ale wiedziałem, że nie mogę w taki sposób pomóc wszystkim bo mnie noc zastanie na początku trasy. Dlatego wpadłem na pomysł nagrywania filmów instruktażowych z najłatwiejszą techniką pokonania danej przeszkody. Później nagrałem podstawowe swingi i elementy techniczne, które trzeba opanować podczas treningów!

Jest tam też kilka przykładowych treningów chwytu, sprawnościowych, ninja i siłowych – więc obserwujcie ten kanał.

Zrealizujmy coś razem

Copyright ©2021 jakubzawistowski.pl | Polityka prywatności | Regulamin | Projekt i realizacja Media Majk