Podsumowanie gali OCR Polska

utworzone przez | sty 27, 2020 | Wydarzenia

Gala OCR Polska, czyli podsumowanie tego co się działo w społeczności przeszkodowej w 2019 roku i jakie są plany na kolejny rok! Miałem przyjemność prezentować na gali fakt pojawienia się na rynku biegów przeszkodowych – startów sprinterskich typu ninja! 

Pierwszy raz w historii na Mistrzostwach Europy OCR był tor 100 m z przeszkodami, na którym Polacy bardzo dobrze się zaprezentowali, bo 3 miejsce zajęła Karolina Pisarczyk, a ja zdobyłem 2 miejsce! W Top 8 mieliśmy jeszcze 4 zawodników z Polski.

Następnym ważnym momentem dla osób związanych z przeszkodami było pojawienie się w Polsce programu Ninja Warrior, w którym też brałem udział. Tu znajdziecie opis całej mojej przygody w tym wydarzeniu!

Jednak chyba najbardziej wyczekiwanym momentem przez wszystkich zawodników na Gali, było wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek z 2019 roku oraz nagrodzenie zwycięzców z 14-stu kategorii w plebiscycie Orły OCR 2019.

 1. Najlepszy bieg przeszkodowy w roku 2019 (biorąc pod uwagę organizację, przeszkody, atmosferę biegu) Barbarian Race
 1. Najbardziej otwarta i przyjazna drużyna OCR 2019 roku Power Training
 1. Najlepsze miejsce treningowe OCR in/outdoor na mapie Polski w 2019 roku OSPRO.pl
 1. Najlepsza przeszkoda Mistrzostw Polski OCR 2019 Fatality by #BarbarianRace
 1. Młodość roku 2019 (najlepiej zapowiadający się zawodnik/zawodniczka do 18 roku życia) Bolek „Bolo” Sobierajski
 1. Dojrzałość roku 2019 (najbardziej aktywny zawodnik/zawodniczka 50+) Zygmunt Chojna
 1. Objawienie roku wśród najlepiej rokujących/rozwijających się zawodniczek OCR 2019 Katarzyna Baranowska
 1. Objawienie roku wśród najlepiej rokujących/rozwijających się zawodników OCR 2019 Wojtek Brzoskwinia
 1. Objawienie Roku wśród Ninja OCR Jakub „Gładki” Zawistowski
 1. Para OCR ( kryterium wspólne treningi, starty OCR w 2019) Jan Kowalska i Jakub Zawistowski
 1. Sędzia OCR 2019 (kryterium sędziowanie w min. 3 biegach i przynajmniej 1 imprezie mistrzowskiej Joanna Lewandowska-Kulak
 1. Najlepszy fanpage zawodniczki/zawodnika OCR w 2019 Jakub Zawistowski – Gładko Przez Przeszkody
 1. Najlepszy fanpage drużyny/klubu OCR w 2019 Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team
 1. Najlepszy serwis informacyjny o biegach OCR w 2019 eXtremalny.PL

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonym! Dobra robta!

Jest mi niezmiernie miło, że zdobyłem najwięcej Waszych głosów w każdej kategorii, w której byłem nominowany. Po cichu zdradzę Wam, że najbardziej zależało mi na wyróżnieniu za najlepszy Fanpage zawodnika OCR, ponieważ w ostatnim roku włożyłem naprawdę sporo pracy w to, żeby ten fanpage był jak najbardziej wartościowy i żeby było tam dużo przydatnych dla Was informacji! 

Nie zrobiłem tego sam, bo cały czas wspiera mnie Kasia w absolutnie wszystkich działaniach!
Nad komunikacją marketingową pracuję z Michał Iwan Media, który zaprojektował też tę stronę. Większość zdjęć, miniatur do filmów i oprawy graficznej robi mi mój brat Maciej Zawistowski, a od strony merytorycznej jest Dariusz Stokowski z którym też prowadzę wiele szkoleń, treningów i jest moim dobrym przyjacielem – mimo, że woli bieganie od przeszkód. Wybaczam mu to 🙂

Wygrana w kategorii Para OCR pokazuje, że jednak tworzę z Kasią naprawdę całkiem fajny duet [nie to, że potrzebowałem na to potwierdzenia, ale całkiem miło, że się samo pojawiło:)]. Muszę też przyznać, że to naprawdę mega wzruszające i miłe, że widzicie i doceniacie to: 
– że Kasia biega na trasie po wszystkich nielegalnych poboczach tylko po to, żeby mnie nagrać albo krzyknąć słynne “Dawaj Kot!” i była już kilkadziesiąt razy wyrzucana z trasy przez sędziów [za co niezmiernie przepraszamy – to było z miłości, nie ze złośliwości!]; 
– że wszystkie poprawione przez Nią teksty i zdjęcia – trafiają do Was i śledzicie je na bieżąco [lub od czasu do czasu:)]
– że obserwujecie nasze “Podróże małe i duże” – z których Kasia wstawia swoje cudne Insta Stories i miliony zdjęć z opisami zachęcającymi do planowania swoich własnych podróży!

Dziękujemy za te wszystkie Wasze mega miłe wiadomości, w których wywołujecie uśmiech u nas jako Pary, jako małżeństwa, jako przyjaciół, jako dwóch sportowców, których łączy pasja do sportu, do podróżowania i do… życia! ❤

Dziękuję też za zauważenie moich sukcesów Ninja w tym roku i wybranie mnie jako Objawienie Ninja 2019! To był dla mnie dobry rok, w którym przeszkody wchodziły mi na gładko! 
Był to pierwszy rok rozwoju tej dyscypliny i bardzo się cieszę, że w 2020 będzie zdecydowanie więcej tego typu startów! Nie mogę się doczekać kolejnych przeszkód do pokonania i następnych wyzwań! 

Dużym zaskoczeniem dla mnie było dodatkowe wyróżnienie jako Zasłużony Mistrz OCR i przyznanie orderów przez OCR Polska za wysokie osiągnięcia sportowe na zawodach rangi mistrzowskiej serii Elite w 2019 roku. 

Cieszę się, że OCR Polska dostrzega i wyróżnia zawodników, którzy reprezentowali nas – Polaków i zdobywali dla nas medale! Jestem pewien, że w 2020 roku będzie jeszcze więcej takich zawodników, którzy będą zasługiwali na takie wyróżnienia, bo jest ich w tej dziedzinie naprawdę sporo! 

W 2020 roku będzie kontynuowana Liga OCR tak jak w poprzednim roku zawodnicy będą zdobywali punkty przez cały rok w startach.

Harmonogram zawodów:

 1. Runmageddon Classic [5.04.2020] Wrocław
 2. Barbarian Race [3.05.2020] Dąbrowa Górnicza
 3. Barbarian Race [24.05.2020]  Wisła
 4. Runaway [27.06.2020 Pępowo
 5. Biegun [4.07.2020] Gdynia
 6. Runmageddon – sierpień (miejsce i data wkrótce)

Nowością w 2020 roku będzie Liga Ninja, w której zawodnicy będą zdobywali punkty w pięciu, a może sześciu zawodach (czekamy na informację od OCR POLSKA).

Harmonogram zawodów (może ulec zmianie):

 1. NINJA Series [22.03.2020] Warszawa
 2. Runmageddon Games [4.04.2020] Wrocław
 3. Barbarian Race Arrow [2-3.05.20] Dąbrowa Górnicza
 4. Runmageddon Games [30.05.2020] Warszawa 
 5. MP Ninja Finał [18.07.2020]  Warszawa

Zapowiada się bardzo pracowity rok z moja ekipą marketingową… 
Czekajcie na kolejne podsumowania i poradniki na blogu! 
Dajcie znać w komentarzach, jak podoba Wam się taka forma wpisów na blogu 🙂

PS Trenuje 7 razy w tygodniu żeby być dobrze przygotowanym do kolejnych startów i zawodów w tym roku 🙂 Do zobaczenia na trasie!

+ posts

Przeszkodowiec, trener, podróżnik a teraz nawet bloger. Lubi dzielić się swoim zamiłowaniem do pokonywania przeszkód.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podobał Ci się wpis? Zostaw komentarz!x