Dla kogo są biegi OCR?

utworzone przez | sty 22, 2020 | Gładko przez przeszkody

Jeżeli zastanawiasz się czy wystartować w swoim pierwszym biegu OCR to się nie marnuj na to czasu! Jeżeli nigdy o tym nawet nie myślałeś to dobrze! Najlepiej od razu zapisać się na bieg przeszkodowy w Twojej okolicy, którego długość będzie dostosowana do Twojego poziomu wytrenowania i który będzie za kilka miesięcy. 

1. Od czego zacząć swój debiut w biegach OCR?

Nie powinno się tak z marszu zapisać na bieg OCR i wystartować bez przygotowania. Twoje ciało prawdopodobnie nie jest gotowe na tego typu wysiłek jeżeli nie jesteś osobą, która trenuje kilka razy w tygodniu. Poza tym na takich biegach bardzo mocno angażujesz mięśnie górnej części ciała i do takiego obciążenia musisz je przyzwyczaić! 

2. Jak się przygotować do startu w biegu OCR? 

Żeby dobrze się bawić, przeżyć przygodę życia, a nie zrobić sobie krzywdy trzeba przygotować się z głową. Tak jak już wspominałem wybierz bieg, którego profil Ci odpowiada (niektóre są bardziej przeszkodowe, inne mocniej biegowe i różnią się często terenem po którym będziesz biegać) i do którego zdążysz się przygotować.

Potem trzeba zacząć działać i trenować! Od razu mówię, że z każdym treningiem będzie coraz lepiej, a im bliżej startu tym bardziej będzie działać ta pozytywna adrenalina

W zależności od Twojego stylu życia i ilości treningów przed decyzją o sprawdzeniu się na trasie z przeszkodami dobieramy trening! Zacznij od marszobiegów, albo biegu spokojnego żeby powoli przyzwyczaić ciało do wysiłku 40-60 minutowego.
Możesz też zacząć od treningów w domu żeby przyzwyczaić swoje ciało do wysiłku. Jak trenować przeczytasz w tym artykule.

Bardzo istotnym elementem jest też trening siłowy z akcentem na wzmocnienie obręczy stawu barkowego i przedramion. Dzięki mądremu treningowi barki będą bezpieczne, a Ty pokonasz więcej przeszkód! 

Technikę na przeszkodach dodaj do treningu na samym końcu jak ciało będzie gotowe do takiego wysiłku. Jak Dobrze się rozgrzać i od czego zacząć trening techniki pokonywania przeszkód możesz zobaczyć na poniższej playliście! 

Jestem pewien, że decyzja o wystartowaniu w OCR dorzuci do Twojego życia dużo przeszkód, ale pokonuj je z uśmiechem na twarzy bo to wszystko jest super zabawą! Jak nauczysz się walczyć i nie poddawać na trasie to później zaczniesz to automatycznie stosować w życiu prywatnym i zawodowym! 

Ostrzegam przeszkody wciągają i ta społeczność też! Ale taki nałóg warto mieć 🙂 

W takim razie do zobaczenia na treningu, albo na trasie, do usłyszenia! To taka mała zapowiedź bloga, w którym opiszę techniki pokonywania przeszkód! Więc obserwujcie, niedługo więcej materiałów!

Teraz łapcie zajawkę z moich startów w bigach OCR. Zobaczcie jaka to super zabawa!

Jeżeli to, co tutaj przeczytałeś było dla Ciebie przydatne i chciałbyś wesprzeć mnie w tworzeniu kolejnych tego typu materiałów to możesz kupić mi kawkę…. wtedy ja będę miał więcej energii podczas pisania dla Was????

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.????
+ posts

Przeszkodowiec, trener, podróżnik a teraz nawet bloger. Lubi dzielić się swoim zamiłowaniem do pokonywania przeszkód.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podobał Ci się wpis? Zostaw komentarz!x